Dobrou kávu si nemusíte vychutnat pouze ve Vaší oblíbené kavárně, ale můžete si ji uvařit i v pohodlí Vašeho domova. Nabídka espress na trhu je široká, proto je nutné zvážit, co od Vaše nového domácího pomocníka očekáváte.

Espressa se dělí na automatická espressa, páková espressa, espressa na kapsle a nebo nespressa. Espresso vybírejte podle toho, jaké máte na kávovar požadavky. Každý z uvedených typů nabízí odlišné výhody.

Automatická espressa

Automatická espressa umožňují připravit vynikající kávu stiskem jednoho tlačítka, ať už je to klasické espresso, latté či cappuccino. Ve výbavě automatických espress naleznete mlýnek na kávu, prostor pro nahřívání šálků, zásobník na vodu, mají integrovanou nádobu na opad a ovládací panel, který mnohdy zahrnuje také informační displej. U tohoto typu espressa oceníte minimální nutnost údržby a čistění, většina z nich zahrnuje samočistící program. Kvalitní kávu s maximem chuti pomocí automatického espressa máte hotovou do 30 vteřin. Mezi nevýhody těchto přístrojů patří velké a rozměry a vysoká cena.

Páková espressa

Pokud jste opravdoví milovníci kávy a příprava kávy je pro Vás rituálem, jsou pákové kávovary to pravé pro Vás. S pomocí pákového espressa připravíte kávu jako baristé v kavárně. Příprava je jednodušší než by se mohlo na první pohled zdát. Do páky kávovaru vsypete dávku mleté kávy (pro přípravu klasického espressa se nejčastěji uvádí 7g kávy), kávu v páce stlačíte a páku poté vložíte do kávovaru. Kvalita kávy nejvíce závisí na čerstvosti a správném namletí kávy. Při koupi pákového espressa počítejte s další investicí, a to s pořízením kávomlýnku nebo levnější možností je kupování již mleté vakuované kávy.

Espressa na kapsle

Espressa na kapsle jsou velkým fenoménem posledních let, a to také kvůli své nízké pořizovací ceně. Espresso na kapsle je založené na stejném principu jako ostatní kávovary, s tím rozdílem, že zásobník neplníte mletou kávou ale kapslemi. Nevýhodou je nutnost kupovat kapsle od konkrétní značky espressa. Přestože pořizovací cena espress na kapsle je oproti ostatním nižší, cena za šálek kávy je jednoznačně nejvyšší. Šálek kávy se pohybuje mezi 10 a 12 Kč. Jednotlivé značky mají různé modelové řady, které se od sebe liší funkcemi, designem nebo objemem nádrže. Nejjednodušším a nejinovativnějším druhem espress na kapsle jsou nespressa.

Nejoblíbenější produktem našich zákazníků jsou Espressa na kapsle Dolce Gusto od výrobce Krups. V případě, že Vám ani tyto informace nepomohly, neváhejte a kontaktujte nás, rádi Vám s výběrem poradíme.