Chcete využívat výhod elektrické trouby a rychlého vaření na plynových plotýnkách? Kombinované sporáky jsou potom pro Vás tou ideální volbou. Při výběru vhodného kombinovaného sporáku zohledněte určitě jejich velikost, dále např. příkon a různé funkce trouby, které jsou pro Vás podstatné -  např.  gril, horský vzduch, kruhové topné těleso, otočný rožeň a další. Některé kombinované sporáky mají dokonce teleskopické výsuvy.

Sporáky kombinované se vyrábí v šířce 50cm a nebo 60cm. Přičemž běžná šířka sporáku je 50cm. Sporáky bývají hluboké 60cm a vysoké 85 cm.

Kombinované sporáky si také můžete zvolit podle barvy a designu. Výrobci nabízí sporáky v klasické bílé barvě, v barvě nerez, či černé barvě. Design většiny sporáků je v dnešní době již moderní a jsou tedy vhodné i do moderních kuchyní.

Moderní kombinované sporáky (mimo základní třídu) jsou řízeny většinou elektronickými jednotkami. Pod pojmem „pečení“ se tak skrývá řada různých programů, počínaje samostatným ohřevem spodního tělesa, přes ohřev spodním a horním tělesem, multifunkční gril, horkovzdušné pečení až po např. mikrovlnný ohřev (má-li trouba tuto funkci). Moderní pečicí trouby tedy nabízejí škálu rozmanitých způsobů, jak připravovat pokrmy.

Proč vybrat právě kombinovaný sporák? Vaření na plynové varné desce je rozhodně rychlejší a levnější než vaření na elektrických plotýnkách.

Rady pro výběr:

  • Vždy se informujte, zda hořáky varné plynové desky jsou vybaveny tryskami pro ten druh plynu (zemní plyn nebo propan butan), kterým je zásobována vaše domácnost. Případně zda je možno trysky vyměnit dodatečně.
  • Instalaci plynové varné desky či případnou výměnu trysek musí provádět odborník, tj. koncesiovaný plynoinstalatér.
  • Pro vlastní pohodlí a bezpečí dejte přednost výrobkům, které jsou vybaveny automatickým zapalováním a tepelnou pojistkou plamene (nestojí to o moc a kvůli bezpečnosti se to určitě vyplatí).