Načítá se...

Rychlost odtředění

Rychlost otáček bubnu za minutu při programu ždímání. Rychlost se pohybuje od 600 do 1600 otáček za minutu. Čím více otáček, tím je prádlo více suché.

Náplň

Množství suchého prádla, které lze v pračce vyprat. Množství se pohybuje většinou od 3,5 kg do 12 kg. Množství je pak ještě odlišné u jednotlivých programů dle druhu tkaniny. Např. pokud má pračka náplň 6 kg, tak do ní lze vložit 6 kg bavlny, ale pouze 3 kg syntetické tkaniny.

Energetická třída

Spotřeba elektrické energie praček se označuje písmeny A až G, přičemž se můžeme setkat s označením A+ nebo např. A-10%. Nejnovější pračky mívají již dokonce spotřebu A++++, nebo např. A+++-10%. Spotřeba elektrické energie se také liší v závislosti na objemu vloženého prádla. Doporučujeme dát přednost úspornému spotřebiči v energetické třídě A a vyšší. Spotřeba vody bývá u různých praček rozdílná. Pro praní by mělo pračce stačit 40 litrů vody. Spotřeba vody se pohybuje tedy od 40 až po 100 litrů na jedno praní. Pračky s množstevní

Množstevní automatika (někdy označováno jako Fuzzy logic)

Pračka při napouštění vody vyhodnotí pomocí senzorů a nasákavosti prádla potřebné množství vody a přizpůsobí spotřebu vody a energie.

Odložený start

Odložení začátku praní o nastavenou dobu.

Dětská pojistka

Dvířka pračky není možné v průběhu programu otevřít.

Sprchování prádla

Voda je z vany pračky vedena tryskou nad buben pračky a rozprašována do bubnu. Zvýší účinnost pracího prostředku a propírání prádla.

Aqua stop

Bezpečnostní systém, který zabrání úniku vody z přívodní hadice a z pračky.

Program na skvrny

Samostatně volitelný program na intenzivní odstranění skvrn z prádla.

Program "vlna"

Samostatně volitelný program pro vlnu a jemné tkaniny, při kterém se buben jemně kolíbá, aby nedošlo k poškození vláken tkaniny.

Podporované platby:
¨